Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

Imprezy, życie nocne

Posty dotyczące Imprez na Fuerteventurze:

Trochę inne święta, Karnawał na Fuerteventurze, La Carpa, impreza roku

Fuerteventura to nie Ibiza ale amatorzy clubbingu też znajdą tu coś dla siebie: wieczorne warsztaty salsy, imprezy na łodzi a nawet  kluby z rurkami do tańca.


Hiszpańskie imprezy zaczynają się o 24.00, wtedy ludzie dopiero zaczynają się schodzić. Prawdziwe party jest między 1.00 a 4.00  albo nawet 6.00. Nie zdziwcie się więc, że  wchodząc do klubu o 22,  nikogo tam jeszcze nie ma. Różne miejscowości mają swój „party time” w innym czasie. Najbardziej rozrywkowym miasteczkiem jest Corralejo na północy jednak na południu wyspy też znajdziecie kilka clubów.

Costa Calma imprezuje głównie w czwartki. Na wiosnę, a zwłaszcza latem pobawić się można praktycznie w każdy dzień tygodnia jednak poza sezonem, (czyli od października do lutego, marca)  flagowy klub „El Divino” jest otwierany tylko w czwartki. Impreza zaczyna się o północy, po czym koło 2,3 przenosi się do pobliskiego klubu „Marias”. Marias to potocznie nazwa kilku dyskotek i klubów znajdujących się w podziemiach, naprzeciwko supermarketu „Padilla”. Ci którzy nie mogą się doczekać czwartku, mogą potańczyć w clubie salsy „Synergy” już w środę.
Costa Calma to zdecydowanie najbardziej imprezowe miejsce na całych Kanarach w czasie Pucharu Świata w Windsurfingu i Kitesurfingu. Od połowy lipca  na plaży ustawiany jest wielki namiot, który tętni nocnym życiem przez całe dwa tygodnie. Specjalnie na tę okazję zapraszane są znane zespoły i DJ., którzy każdego wieczoru organizują imprezy tematyczne. Ludzie zjeżdżają się nie tylko z Fuerteventury ale z całych Wysp  Kanaryjskich. O szczegółach tej corocznej imprezy możecie dowiedzieć się na stronie organizatora: http://www.fuerteventura-worldcup.org/ .Jako ciekawostkę powiem wam, że nasza Doda co roku przyjeżdża do nas w pierwszym tygodniu tej imprezy:)W piątki w Costa Calmie niewiele się dzieje,  za to zabawa trwa na całego w pobliskiej  Jandii i Moro Jable. Około 24 w klubie „Tortuga” zbiera się cała lokalna młodzież, po czym przenosi się do „Cosmo”, kilku pubów i dyskotek umieszczonych na pierwszym piętrze centrum handlowego o tej samej nazwie. Zabawa w Cosmo trwa do białego rana a co najlepsze: bawimy się tak samo przez cały rok.
 
Corralejo to zdecydowanie najbardziej rozrywkowe miejsce na wyspie. Liczne kluby i dyskoteki znajdują się w centrum w okolicach  portu i głównej ulicy. Do wyboru mamy imprezy tematyczne salse czy regga'e jak i typowe dyskoteki,,,każdy znajdzie coś dla siebie.... 7 dni w tygodniu o każdej porze roku!  Mają tam nawet dwa oficjalne  bary dla gejów ( hetero też są tam mile widziani) 


Imprezy na łodzi organizowane są w sezonie letnim zarówno w Corralejo jak i Morro Jable. Stała opłata 40-50 euro zapewnia nielimitowany alkohol i przekąski podczas całego 4 godzinnego rejsu. Imprezy odbywają się zazwyczaj w piątki lub soboty, plakatów szukajcie w mieście! Link do przykładowej imprezy na łodzi: Tutaj


Karnawał na wyspach jest zdecydowanie warty zobaczenia. Nawet na naszej małej Fuerteventurze, większość wiosek i miasteczek przygotowuje barwne parady, na których maszerują przedstawiciele wszystkich generacji. Dzieci, rodzice i dziadkowie, przebrani w zabawne stroje tańczą i śpiewają na ulicach swoich miejscowości. Turyści jak najbardziej mile widziani. Czas karnawału jest u nas dość długi. Imprezy trwają przez kilka weekendów, od stycznia, czasem nawet aż do początku marca!