Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

Komunikacja na wyspie

Jak dostać się z lotniska do hotelu?

Wysiadasz z samolotu, odbierasz bagaż i wychodzisz na salę przylotów.  Najprawdopodobniej widzisz długą kolejkę przy stanowisku TUI. O ile nie ma przed nią sympatycznej Pani, trzymającej kartonik z nazwą twojego biura podróży, ustaw się  i czekaj na instrukcje dotyczące  transferu do hotelu.  Przyleciałeś na własną rękę i zastanawiasz się jak dostać się do miejsca docelowego? Oto kilka propozycji, uszeregowane chronologicznie od najlepszej w dół. Generalnie komunikacja na wyspie odbywa się na trzy sposoby.

  Wypożyczenie samochodu na lotnisku. Zdecydowanie najwygodniejsza opcja.  Ceny przy wcześniejszej rezerwacji przez internet nie są wygórowane. Poza sezonem, najbardziej ekonomiczną klasę można już mieć za 70-100 euro tygodniowo.  Gorzej, jeśli o rezerwacji nie pomyśleliśmy wcześniej, wtedy koszt wzrasta. Można wypożyczyć samochód na jeden dzień ALE  albo trzeba go odstawić następnego dnia na lotnisko, albo dodatkowo zapłacić  za możliwość zostawienia go w innym mieście. Wszystkie wypożyczalnie znajdują się na lewo od wyjścia z sali przylotów. Porównywarka cen minędzy innymi na stronach: Eay Car albo Rental Cars Po wstępnym sprawdzeniu, gdzie będzie najtaniej, warto wejść bezpośrednio na stronę danej wypożyczalni i zabukować samochód u nich, będzie taniej bo bez prowizji dla wyszukiwarki. 


 Taksówka, opcja wygodna ale droga. Podróż na południe, do Costa Calmy, kosztować nas będzie około 65- 80 euro, w zależności od dnia i pory podróży.  Postój taksówek jest zaraz przy wyjściu z hali głównej lotniska. Najlepiej pokazać taksówkarzowi na mapie, dokąd się wybieramy bo znajomość angielskiego u większości kierowców jest ciągle mizerna…

Autobus. W  kierunku południa bezpośrednio  z lotniska odchodzą tylko 4 autobusy, ostatni  o 18. Jeśli czas odjazdu busa jest odległy, najlepiej dojechać do oddalonego o 4 km Puerto del Rosario na dworzec . Stamtąd autobusy odchodzą systematycznie, co godzinę. W przypadku dojazdu do Coralejo jest już znacznie łatwiej. Połączenia bezpośrednio z lotniska są dużo częstsze. Wszelkie rozkłady jazdy, wraz z mapami dojazdu znajdziecie na:  http://www.fuerteventura.net/guaguas/. Autobus jadący bezpośrednio z lotniska na południe( Costa calma, Jandia) ma numer 10. Można również dowiedzieć się na stanowisku TUI czy możliwy jest transfer  ich autokarem. Opłata do Costa Calmy wynosi 19 euro.