Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

piątek, 26 czerwca 2015

Gdzie po zakupy!?


Ci przyjeżdżający do hotelu na tzw. ola (czyli po prostu all in, zapewniający całodzienny katering) nie mają tego problemu. Jednak coraz liczniejsza grupa turystów, organizująca wyjazd na własną rękę staje przed pytaniem, gdzie najlepiej zaopatrzyć się na wyjeździe. 

Zdecydowanie najlepszym miejscem na większe zakupy jest Mercadona, hiszpańska sieć, gdzie kupują niemal wszyscy mieszkańcy. Mercadona to przede wszystkim największy wybór świeżych ryb, mięsa, warzyw i owoców. Żaden inna sieć nie może się z nią równać. Mercadonę znajdziecie w trzech miejscach na wyspie, przy wyjeździe z Puerto de Rosario w stronę Corralejo, w okolicach lotniska, kierując się na północ oraz w Esquinzo na południu. Cenowo jest to również najlepszy wybór. Jedynym konkurentem w tej kategorii jest Lidl, ten przegrywa jednak z kretesem pod względem  dostępnego asortymentu. Poza tym jedyny Lidl na wyspie znajduje się w Puerto de Rosario.

Po mniejsze zakupy z kolei warto wybrać się do Padilli, która dzięki przyjaznym położeniu w centrum miasteczek jest nadal ulubionym miejscem zakupów wielu mieszkańców i turystów. Ceny w Padilli są wyższe niż w Mercadonie, a wybór nie jest tak duży, mimo wszystko w sklepach znajduje się niemal wszystko czego potrzeba do przygotowania posiłku, środków czystości czy ogólnego zaopatrzenia mieszkania. Poza tym obsługa jest naprawdę sprawa i zakupy mągą trwać 10-15 minut.


Na trzecim miejscu sytuuje się sieć Hiperdino, która przewagę nad Padillo ma w kwestii dłuższych godzin otwarcia. Niestety w mniejszych Hiperdino ciężko znaleźć produkty na pełnowartościowy obiad, cenowo również znacznie przegrywa z Padillą.

Na ostatnim miejscu rankingu znajdują się niewielkie lokalne sieci jak PSH i marokańskie często niezupełnie oficjane punty sprzedaży. Ubogi asortyment, świeżość warzyw i owoców często pozostawia wiele do życzenia. W kategorii tej nie mam na myśli niektórych małych  lokalnych warzywniaków. 

3 komentarze:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle przydatny wpis :) Dzięki Twoim odpowiedziom na moje pytania o targi warzywne i knajpki mamy już plan na całe 2 tygodnie wakacji. Może tęsknisz za czymś z Polski? Coś spożywczego? Kosmetycznego? I tak będziemy jeździć po całej wyspie więc na pewno znajdzie się okoliczność do podrzucenia :) Przylatujemy 23 sierpnia jakby co :)
  Pozdrawiam serdecznie,
  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. Przeprowadzka na Fuerteventurę to na pewno niesamowita przygoda. Sama aktualnie poszukuję nowego mieszkania wrocław zatrzymał mnie na dłużej ze względu na studia, ale być może za kilka lat wyjadę gdzieś indziej :

  OdpowiedzUsuń