Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

niedziela, 31 maja 2015

Najlepsze restauracje na południu Fuerteventury


Jedzenie na Kanarach jest pyszne! I chociaż wiele produktów jest po prostu importowanych z kontynentu, na brak świeżych warzyw, owoców, ryb i owoców morza naprawdę nie  można narzekać. Tym, którzy szukają czegoś poza hotelową restauracją polecam kilka knajpek na południu wyspy. 


Bahia Calma w La Pared, to prowadzona przez hiszpańską rodzinę restauracja na uboczu. Raczej ciężko tu trafić przez przypadek bo droga do niej leży poza główym szlakiem turystycznym. Zdecydowanie jednak warto tu zajrzeć, zwłaszcza w porze zachodu słońca. Bahia Calma leży bowiem nad samym urwiskiem, ciesząc się zatem wieczornym posiłkiem można podziwiać tak wspaniale zachodzące tu słońce i fale rozbijające się o skały. Restauracja ta specjalizuje się w rybach i tapas. Dania mięsne nie dorównują im pod żadnym względem.


Kolejnym ciekawym miejscem do odwiedzenia jest knajpka przy kościele w Lalajita. I tu znowu mamy do czynienia z rybami i tapas. Ciekawe jest to, że zamawia się świeżą rybę i nigdy nie wiadomo co dostaniemy. Serwowane dania zależą od połowu w danym dniu. Restauracja jest jednak sama w sobie dość odstraszająca. Je się na plastikowych, obdrapanych stolikach, a porządek nie należy tu do priorytetu.


W samym Morro Jable i Jandii jest tyle lokali, że będąc tu nawet przez miesiąc nie jest się w stanie wszystkiego wypróbować. Większość restauracji leżących przy deptaku oferuje hiszpańskie potrawy, często przy akompaniamencie muzyki na żywo. Do moich ulubionych lokali należy Blue Marlin. Dobrą opinią cieszy się również La laja, tu jednak wyczuwa się dostosowanie pod niemieckiego turystę.  Wśród Niemców absolutą furrorę robi restauracja Coronado, nie sposób tu jednak zjeść bez poprzedniej rezerwacji stolika.

Jako najwyższej klasy restaurację w tym rejonie w ogóle uchodzi Marabu w Esquinzo. Pomimo wysoki cen, w sezonie poprzednia rezerwacja stolika jest konieczna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz