Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

czwartek, 7 maja 2015

Kuchnia kanaryjska: najlepsze tapas za 2,50€

Ruta de Tapas to coroczny konkurs organizowany na terenie niemal całej Hiszpanii. Nasza lokalna edycja odbywa się już po raz trzeci w gminie  La Oliva, na północy wyspy. W każdy piątek, między 10 kwietnia, a 3 czerwca można skosztować najwymyślniejszych tapas  w wykonaniu lokalnych gastronomów. 

Miłośnicy kulinariów, za jedyne 2,50€ mają okazję degustować najróżniejsze hiszpańskie przekąski. Co ciekawe w tej cenie jest również napój: piwo, wino lub inny trunek bezalkoholowy.Wszyscy degustatorzy, są uprawnieni do głosowania w konkursie na najlepszą tapa caliente (ciepła przekąska) i tapa fria (przekąska na zimno). I to jest w zasadzie głównym celem imprezy.

W czerwcu, tapas które przez cały okres trwania konkursu zdobędą najwyższą ocenę, oficjalnie dostaną tytuł tej najlepszej. W tym roku o zwycięstwo walczy ponad 50  restauracji z północy wyspy. Dodatkowo, po raz pierwszy restauratorzy mogą zmierzyć się  konkurencji na najlepszy deser.

Jak dołączyć do imprezy? Najłatwiej po prostu mieć w piątek oczy szeroko otwarte i wypatrywać restauracji biorących udział w zabawie. W Corralejo i  Puerto de Rosario nie trudno znaleźć lokal startujący w konkursie. Ci który podczas urlopu nadal chętnie korzystają z komórek, mogą po prostu zeskanować kod znajdujący się na plakatach, a aplikacja Rutappa poinformuje nas z dokładnością co do metra gdzie znajduje się najbliższy bar, w którym można przekąsić pyszne i tanie tapas.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz