Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

sobota, 24 stycznia 2015

Gdzie dokłądnie kręcono sceny z Exodus´a?

Exodus, słynna produkcja Ridleya Scotta już na dobre zagościła w kinach. Ci, którzy regularnie śledzą mojego bloga, doskonale wiedzą, że niemal wszystkie kluczowe sceny kręcono właśnie na Fuerteventurze (czytaj więcej). Ale czy w kinie potrafiliście rozpoznać gdzie rozgrywa się akcja?

Jeżeli mieliście z tym problem, spróbujcie jeszcze raz! Poniżej zdjęcia i animacje najważniejszych scen  filmu. Rozwiązania na samym dole. Miłej zabawy!


1. Pogoń Ramzesa i jego oddziałów za Mojżeszem
Zdj.20th Century Fox
2.Starcie Ramzesa z Mojżeszem, tsunami. 


Zdj.20th Century Fox


Zdj.20th Century Fox

3. Przejście Izraelitów przez Morze Czerwone
Zdj.20th Century Fox
Zdj.20th Century Fox
4. Ślub Mojżesza i wioska jego rodziny
Zdj.20th Century Fox

5. Wygnanie Mojżesza z Egiptu.
Zdj.20th Century Fox

Oprócz powyższych scen Exodus kręcono również w Mal Nombre, Tebeto, Tiscamanita i Punto de JandiaODPOWIEDZI

1. Zdecydowanie najprostsza  z przedstawionych zagadek. Oczywiście oddziały Ramzesa ścigały Mojżesza na drodze wiodącej do Cofete.

2. Dzięki niesamowitym efektom specjalnym, na pierwszy rzut oka trudno rozpoznać lagunę Sotavento. Po głębszej analizie widać jednak, że najbardziej napięta akcja filmu rozgrywa się właśnie na Risco del Paso, tam gdzie  znajduje się baza windsurfingowa Mistral. Filmowi Izraelczycy, schronili się przed gniewnym morzem właśnie na tutejszej wydmie. Baza Mistral całkiem nieźle skorzystała na tym finansowo. Dzień zdjęć wyceniona na 3000 euro dziennie.

3. Morze rozstąpiło się przed Mojżeszem właśnie w El Cofete. 

4. Żona i matka dziecka Mojżesza cierpliwie czekała na męża przez 7 lat w Buen Paso. znajdującym się pomiędzy Pajarą, a Ajuy.

5. Po wygnaniu z Egiptu Mojżesz błąkał się po wydmach w Corralejo i jego okolicach. To właśnie tu usiłowali zabić go ludzie Ramzesa. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz