Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

piątek, 30 stycznia 2015

Gay friendly Fuerteventura

Zdjęcia z oficjalnej strony promującą fuerteventurę http://visitfuerteventura.es/
Wyspy Kanaryjskie generalnie reklamują się jako przyjazne gejom . Fuerteventura w tej kwestii nie jest wyjątkiem. Na oficjalnych ulotkach i  stronach internetowych, Fuerta przedstawiana jest jako świetne miejsce do wypoczynku dla homoseksualistów. I na reklamach się nie kończy, Kanary to rzeczywiście miejsce gdzie inna orientacja może czuć się swobodnie. 

Szczególnie otwarta na środowiska homoseksualne jest północ wyspy, a konkretnie Corralejo. To właśnie tu znajduje się kilka oficjalnych gay-barów. Spectrum, H20 Chillout Bar i Lobos Paradise Lounge Bar to lokale prowadzone przez homo pary, nie kryjące się ze swoją orientacją. Nie oznacza to jednak, że klientela jest jednolita, zarówno hetero, bi i trans są równie mile widziani. Wielu z tej otwartości korzysta.

Południe wyspy jest ciągle jeszcze dużo bardziej konserwatywne. Jednak i tu w klubie El Divino (zarówno tym w Costa Calmie jak i Morro Jable) spotykają się miejscowi homoseksualiści. Co prawda klub nie jest oficjalnie gay-friendly, ale  okazywanie sobie subtelnych czułości nie jest tu źle przyjmowane. Dla zwykłych gości El Divino to po prostu klub taneczny i nie mając tej świadomości równie dobrze można tego w ogóle nie zauważyć.

W Corralejo powstała nawet niedawno sauna wyłącznie dla gejów. KM 22 to dyskretnie położony gay club z własnym jacuzzi, sauną i barem. Heteroseksualni w tym wypadku powinni raczej wybrać inne miejsce do wypoczynku.

W kwestii plaż, praktycznie każda plaża dla naturystów może być uznana za gay-friendly. Na Playa de Bajo Negro, Playa Beatriz, w okolicach Corralejo widok nagich homo par nikogo nie dziwi. Również na kajtowej plaży Flag Beach, praktyka ta nie wzbudza zgorszenia. Poza tym istnieje wiele niemal dzikich plaż, gdzie praktycznie każdy robi co chce.

Zdjęcie z plakatu reklamującego Rainbow Festiwal, coroczną imprezę dla homoseksualistów

Od kilku lat na jesieni organizowany jest Festival Rainbow Fuerteventura. Kilkudniowa impreza rozgrywająca się w ciągu dnia na plaży, a wieczorami przemieszczająca się na ulice i do barów Corralejo. Festiwal przypomina raczej karnawał, dlatego też wielu turystów po prostu przyłącza się do zabaw. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz