Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

poniedziałek, 15 grudnia 2014

Jak sprzedać i przerejestrować samochód na Wyspach Kanaryjskich?

Dokumenty niezbędne do przerejestrowania auta
Przerejestrowanie samochodu na Wyspach Kanaryjskich nie jest w cale skomplikowane, potrzeba jedynie kilograma fotokopii, dzień wolnego i trochę cierpliwości..

Przerejestrowanie samochodu krok po kroku:

1. Należy udać się do urzędu Hacienda Canaria. Na Fuerteventurze znajduje się on na początku głównego deptaku dla turystów, tuż przy bibliotece publicznej. Po pobraniu numerka i dostaniu się do okienka trzeba poprosić o formularz 620 i umowę kupna-sprzedaży. Dokument kosztuje 50 centów , które zresztą płacimy na miejscu.

2. Po odejściu od okienka oba dokumenty należy wypełnić i podpisać po czym udać się do dowolnego banku, przedstawić formularz 620, w którym wcześniej przez urzędniczkę została wpisana kwota do zapłaty. Pracownik banku podstępluje dokument nie wydając żadnych dodatkowych papierków.

3. Z podstęplowanym formularzem 620 należy udać się ponownie do Hacinda Canaria, gdzie urzędniczka zażąda od nas następujących dokumentów

# wypełnioną umowę kupna-sprzedaży i jej #kopię
#wypełniony formularz 620 z pieczątką z banku
# dowody i ich kopie, zarówno sprzedającego jak i kupującego
#NIE sprzedającego i kupującego, w przypadku gdy któraś ze stron jest obcokrajowcem
#kopia dokumentacji samochodu (Permiso de Circulacion i Fecha Technica)

4. Jeżeli wszystkie dokumenty będą się zgadzać, na naszym formularzu i umowie kupna-sprzedaży zostaną naklejone naklejki. Z tak oznaczonymi dokumentami należy udać się do kolejnego urzędu, Oficina de Trafico.


Obiekt pożądania, Permiso de Circulacion czyli dowód rejestracyjny


5. Na wizytę w Oficina de Trafico należy uprzednio zameldować się przez internet na www.dgt.es. Po kliknięciu w prawym dolnym rogu obrazka półwyspu, pojawią nam się opcje wyboru odpowiedniego urzędu.

6. W Oficina de Trafico potrzebne będą dokumenty:
# formularz 620 z nalepką z poprzedniego urzędu
#umowa kupna-sprzedaży z nalepką
# Permiso de Circulacion
#dowody, NIE i ich kopie, zarówno sprzedającego jak i kupującego
#wypełniony kwitek z urzędu Oficina de Trafico (leży na stole tuż przy wejściu)
#autoryzacja, w przypadku jeśli któraś ze stron jest nieobecna (należy o nią poprosić strażnika, bo dokument nie leży w publicznym miejscu).

7. W Oficina de Trafico należy ponownie zapłacić, koniecznie kartą!

8. W momencie kiedy dostaniemy nowy zielony papierek, Premiso de Circulacion samochód jest już przerejestrowany na kupującego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz