Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

niedziela, 19 października 2014

Niedzielny wypad na ryneczek


 Niedzielne wyprawy na ryneczek w Lalajita to już niemal tradycja wielu mieszkańców południa wyspy. Ten jedyny raz w tygodniu można zaopatrzyć się w swieże warzywa i owoce z domowych hodowli, własnoręcznie wypieczony chleb lub domowe masło oraz mnóstwo rękodzieł.

Lalajita to niewielka miejscowość znana głównie ze swojego ZOO i imponującego ogrodu botanicznego. To w właśnie tu, w Oasis Park, odbywa się coniedzielny targ. Hodowcy, plantatorzy i artyści z całej wyspy, zjerzdzają się do Lalajity by zaprezentować swoje skarby.

Niemal nie ma rzeczy której byście tu nie znaleźli. Poczynając od licznych straganów z owocami i warzywami, poprzez stoiska z serami, dżemami, miodami, kończąc na słomianych kapeluszach i serwetkach. Wszysko to tzw. productos agro-artesanos czyli wyroby rolnicze i rzemieślnicze.

Tradycja ryneczku w Lalajita trwa już nieprzerwanie od 2009 roku i cieszy się coraz wiekszą opularnością zarówo wśród mieszkańców jak i turystów. Niedzielny spacer do ogrodu botanicznego to ciekawy pomysł na spędzenie weekendowego przedpołudnia.

Godziny otwarcia ryneczku: 9-14.00
Strona internetowa: http://www.mercaoasispark.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz