Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

poniedziałek, 18 sierpnia 2014

Najpiekniejsze plaże Fuerteventury

Nie ma się co oszukiwać, Fuerta to nie najlepsze miejsce dla amatorów zwiedzania. Na księżycowej wyspie dużo lepiej odnajdą fani "plażingu". Oto najlepsze plaże Fuerteventury:Duma i znak rozpoznawczy Kanarów, plaża Sotavento na południu wyspy oraz plaża Flag Beach w Corralejo . Ta pierwsza to kilometry złotego piasku zalewane podczas odpowiednich faz księżyca , turkusową wodą. Flag Beach to z kolei "ruchome wydmy", które dzięki silnym wiatom co roku zmieniają swoje położenie.

Zdjecie www.turismodecanarias.com


Playa de La Concha czyli plaża Muszelki, położona pomiędzy miejscowościami Corralejo i El Cotillo. Płytka woda w licznych zatoczkach to idealne miejsce dla dzieci lubiących pluskać się w wodzie.

Zdjecie www.turismodecanarias.comPlaya de Viejo Rey w La Pared, główne miejsce gdzie urzędują surferzy na południu wyspy. Położona pomiędzy dwoma skalnymi urwiskami, plaża z czarnym miękkim piaskiem. Idealna do obserwacji zachodu słońca (podczas licznych bezchmurnych dni można obserwować całą drogę słońca do horyzontu)

Zdjecie www.turismodecanarias.com

Playa de El Aljibe de la cueva (La Escalera) w El Cotillo. Siła Natury. widok ogromnych załamujących się fal jest nie do opisania. 
Zdjecie www.turismodecanarias.comSpokojna plaża w Tarajalejo. Rzadko kiedy w miejscowości turystycznej można spotkać plażę na której rozłożonych jest zaledwie kilka ręczników. Mimo, że plaża w Tarajalejo jest kamienista ( drobne otoczaki) a woda niemal od razu głęboka to spokój jaki tu panuje jest urzekający. Plaża w Ajuy, idealne miejsce do przyjrzenia się geologicznej historii wyspy. Wcześniejsze i te całkiem niedawne obsunięcia skał w jaskiniach powodują, że świetnie widać długą ( bo Fuerta jest najstarszą z Wysp Kanaryjskich) geologiczną historię wyspy. 
Zdjecie www.turismodecanarias.com
Playa de Cofete to dzikie plaże, idealne na kilometrowe spacery w samotności. To tu również co roku na wolność wypuszczane są żółwie hodowane w specjalnych "przedszkolach dla żółwi" w Morro Jable. 
Zdjecie www.turismodecanarias.comPlaya de La Concha na wyspie Lobos. Tu mogą dostać się tylko wybrani który żeglują, dopłyną na kajcie lub windsurfingu z plaży Flag Beach lub wykupią specjalny rejs na wyspę.
Zdjecie www.turismodecanarias.comPlaya  de Solana del Matorral-El Sebadal w Morro Jable

Zdjecie www.turismodecanarias.com

Playa de Pozo Negro
Zdjecie www.turismodecanarias.com

Playa de Gran Tarajal
Zdjecie www.turismodecanarias.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz