Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

niedziela, 15 czerwca 2014

Bicie rekordu prędkości powraca na Fuertę!


W latach 80-tych i 90-tych  plaża Sotavento zasłynęła z organizacji Mistrzostw Świata Windsurfingu w kategorii Speed. W ciągu ostatnich kilku lat bicia rekordów prędkości na desce zaprzestano, zamiast tego skupiono się na kategoriach Freestyle i Race. W tym roku miłośnicy ścigania na desce znowu mieli okazję wrócić na Fuertę! Dunkerbeck GPS-Speed-Challenge właśnie odbył się na plaży Matas Blancas, w okolicach Costa Calmy. 

Bjork Dunkerbeck jest 41-krotnym Mistrzem Świata w Windsurfingu, w różnych kategoriach (Slalom, Course Racin, Racing, Wave, Freestyle), a także dwukrotnym posiadaczem Rekordu Prędkości na desce. To właśnie on jest pomysłodawcą i  organizatorem tegorocznego GPS-Speed-Challenge na Fuerteventurze.

Impreza jest skierowana zarówno do amatorów jak i profesjonalistów, kobiet i mężczyzn. Jej celem jest przede wszystkim pobicie przez jak największą liczbę uczestników swojego indywidualnego rekordu prędkości na desce na odcinku 250 lub 500 metrów. W ten sposób Bjork stara się zachęcić  windsurferów do większego zainteresowania tą kategorią windsurfingu.Po pięciodniowych zmaganiach 39 uczestników imprezy, okazało się że Bjork Dunkerbeck nadal jet w dobrej formie! Z najlepszą  prędkością: 40, 031 węzłów ( 74, 14 km/h) zwyciężył zorganizowany przez siebie konkurs, zgarniając na swoje konto jeszcze jeden tytuł: Mistrza Europy 2014.

 Szczegółowe wyniki  oraz więcej informacji o wydarzeniu możecie znaleźć pod podanym linkiem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz