Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

sobota, 3 maja 2014

Challange Fuerteventura, wiosenny triatrlon

Źródło: challangefuerteventura.com
Już po raz czwarty ruszyła kolejna edycja Fuerteventura Challange, wiosennego triatlonu na Fuercie. Oprócz tradycyjnego dystansu 1,9 km wpław/ 90 km na rowerze/21 km  biegu, mniej wytrenowani zawodnicy mogą wziąć udział w Fuerteventura Spring Triathlon, gdzie dystans do pokonania jest mniej wymagający: 1km pływania/35km na rowerze i 8km biegu. Obie imprezy odbyły się 26.04.2014 w miejscowości Playitas na Fuercie. 

Jedną z największych ciekawostek wydarzenia, był występ Jensona Buttona, zawodnika teamu McLaren Mercedes, Formuły 1. Button, z zawodu kierowca wyścigowy, jest fanem występów w przeróżnych triatlonach na całym świecie. Niestety tym razem, bóle nogi uniemożliwiły mu ukończenie Fuerteventura Challange i po pokonaniu odcinku pływania i na rowerze, zszedł  z trasy na ostatnim etapie, biegu.


Najlepszy czas 4:01:47, uzyskał Niemiec Andreas Dreitz, wśród kobiet, z wynikiem 4:30:13 na pierwszym miejscu uplasowała się Camilla Pedersen z Danii.

W sumie w zawodach wzięło udział aż 235 sportowców. O szczegółach możecie dowiedzieć się z oficjalnej strony: http://www.challengefuerteventura.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz