Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

sobota, 15 lutego 2014

"Makłowicz w podróży" na Fuerteventurze

 "Makłowicz w podróży" to chyba najbardziej znany polski program kulinarno- podróżniczy. Pan Robert odwiedza najróżniejsze zakątki świata, po to by zdać widzom relacje o lokalnych smakołykach i jednocześnie pokazać miejsca warte odwiedzin. 

Nowa seria egzotycznych wypraw Makłowicza, zaczyna się właśnie na  Wyspach Kanaryjskich . Znany podróżnik w styczniu odwiedził również Fuertę, a nakręcony materiał będziecie mogli zobaczyć najprawdopodobniej już w pierwszą niedzielę marca na antenie TVP2 o 11:20.

Makłowicz i jego ekipa na Fuerteventurze odwiedzili między innymi niedzielny targ w Lalajita, gdzie skosztowali  słynnych kozich serów i świeżych fig. Nie obyło się również bez degustacji soku z opuncji, który według sprzedawcy  w słomianym kapeluszu jest idealny w profilaktyce i walce z rakiem...Opuncja, czyli owoc kaktusa to kolczasta kulka o dość neutralnym smaku za to pełna witamin i antyoksydantów. Dodawana do potraw, w postaci soku lub po prostu zjedzona na surowo wspiera mechanizmy obronne komórek człowieka i zwiększa odporność.

Makłowicz kosztuje opuncji.
Według relacji Macieja Sielańczuka, przewodnika oprowadzającego Makłowicza po południu Fuerteventury, największe wrażenia na podróżniku zrobiło El Cofete, a zwłaszcza stojąca tam Willa Wintera. Makłowicz, z wykształcenia historyk, niezmiernie zainteresował się opowieścią o domu, w którym według krążących opowieści, przeprowadzano liczne operacje plastyczne zbrodniarzy wojennych....

Willa Wintera, podczas II Wojny Światowej strefa zmilitaryzowana. Według lokalnych opowieści( i nie tylko, o willi można przeczytać również w książkach historycznych) przeprowadzano tu operacje plastyczne zbrodniarzy wojennych lub według innej wersji była to tajna baza niemieckich U-bootów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz