Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

piątek, 13 grudnia 2013

Poznajcie mieszkańców wyspy!Wspominałam wam już, że na Fuercie jest więcej kóz niż  mieszkańców, wyspa to bowiem pod względem ilości ludzi  średniej wielkości polskie miasto. Zaledwie 86 tys. osób osiedliło się tu na stałe, a tylko jedna trzecia z nich to rodowici mieszkańcy . Powodów przeprowadzek jest tak wiele jak wielu jest ludzi. Poznajcie współczesnych Majorero i ich powody! (przyp. Majorero to nazwa mieszkańca Fuerteventury)


30,5 tys. - Rodowici mieszkańcy Fuerteventury


Julia ( l. 20) obecnie studentka  komunikacji społecznej w Andalaucii. Jej matka jest Dunką, ojciec Hiszpanem. Julia mając 15 lat, świetnie potrafiła komunikować się w czterech językach: hiszpańskim, duńskim, angielskim i niemieckim (pomagała rodzicom w  sklepie przez co szybko nauczyła się niemieckiego i angielskiego) Na studia wybrała się na kontynent ale na Fuerteventurę wraca jak tylko dostanie dyplom. Nie zamierza opuszczać swojego małego „paraiso” ( przyp. paraiso to z hiszpańskiego raj)


22 tys. Obcokrajowcy


Dirk (l. 46) mechanik samochodowy, podróżnik. Dirk na wyspę przeprowadził się 20 lat temu, zanim była modna. Znajomy dziwili się co będzie robił na takim odludziu, tymczasem Dirk założył własny warsztat samochodowy, wybudował finkę ( domek z ogrodem) i mówi, że nie ma po co wracać do Niemiec bo tam nie ma tylu starych samochodów do naprawiania .

21 tys. Urodzeni w Hiszpanii, na półwyspie

Paula (l.27) Na wyspę przybyła 7 lat temu z chłopakiem, który dostał tu pracę jako przewodnik. Miłość do faceta nie przetrwała, za to zakochana w Fuerteventurze jest do dzisiaj. Pracuje jako recepcjonistka, a podczas urlopu korzysta ze zniżek rezydenckich i zwiedza sąsiednie wyspy.

13 tys Urodzeni na innych wyspach Kanaryjskich


Domingo (l.63), urodzony na Gran Canarii, sam siebie nazywa budowniczym Fuerteventury. Na Wyspę przeprowadził się  35 lat temu, był kierownikiem większości budów w jej północnej części. Zakochał się w Niemce i wspólnie postanowili na stałe zamieszkać na Fuercie. Ich córki przeprowadziły się na Gran Canarię.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz