Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

wtorek, 3 grudnia 2013

Nowa baza windsurfingowa na Sotavento


Ruszyły prace nad nową bazą windsurfingową Rene Egli. Otwarcia spodziewamy się na wiosnę.
Na plaży Sotavento będą w sumie już trzy  nowe obiekty: kite centrum Rene Egli, ukryte pod palmami hotelu Malia Gorriones (otwarte w kwietniu 2013), nowo powstające windsurf centrum oraz stojącą 3 km dalej bazę kite- windsurfingową Mistral ( otwarte latem 2013).Nowa baza usytuowana jest tam gdzie dawne centrum Rene I. Od zeszłego roku obowiązują na niej zupełnie nowe zasady. Kitesurferzy zostali z tej część zupełni usunięci i przeniesieni bardziej na lewo, w kierunku Hotelu Melia Gorriones, gdzie od zeszłego roku stoi nowe Kite Centrum Rene- Egli. Windsurferzy z kolei muszą dzielić miejsce ze szkółką wind, która w dni bez laguny przeprowadza kursy na otwartym oceanie. 

Dawna baza windsurfingowa Rene II została zamknięta, a na jej miejscu stanęło centrum windsurfingowo- kite'owe Mistral. Znane z gambas alaiijo ( krewetki z czosnkiem w oleju) chiringuito ( hiszpańska nazwa baru na plaży) nadal funkcjonuje. 

3 komentarze:

 1. Czy na południowej części laguny (koło baru na plaży) można kitowac? Byłem tam w zeszłym roku ale nie miałem jeszcze wtedy pojęcia o kitesurfingu. Gdzie jest najgłębsze miejsce tej laguny? Pod koniec mojego pobytu na Fuercie (24-31.12) laguna dopiero zacznie się wypełniac a chciałbym tam popływać - jeśli będzie to możliwe. Od której strony byś polecała próbować?

  OdpowiedzUsuń
 2. Cześć,

  Najgłębsze miejsce jest przy głównym wlewie na południu, na wysokości obecnej bazy Mistral ( czyli tam przy barze, w dawnym Rene Egli II) Z tym że niekoniecznie jest to najlepsza opcja dla początkujących bo przy dużych przypływach w kanale nie ma gruntu, albo jest głęboko po pachy ( na jedno wychodzi, jeżeli kite spadnie do wody i nie jesteś w stanie nad tym zapanować,ciągnie Cię do przodu w kierunku oceanu). Dodatkowo kiedy woda zaczyna odpływać prąd jest silny i można zostać wyciągniętym na otwarte morze. Początkującym najlepiej trzymać się chyba tej węższej części laguny ( za hotelem Gorriones w kierunku południowym są całe 2 km wody do kolan/pasa ( w zależności od wysokości pływu)W każdym miejscu jest grunt, a w dodatku w razie kłopotów zawsze ktoś wam pomoże ( na wysokości Mistrala jest już znacznie mniej ludzi pływających i nikt może Cię po prostu nie zauważyć).

  OdpowiedzUsuń
 3. Zrobiłam małą grafikę ilustrującą poziom wody w lagunie oraz to gdzie można, a gdzie nie można pływać. Najlepsze miejsce to moim zdaniem te oznaczone "woda do pasa/kolan" czyli obszar około 2 km od Gorrionesa w kierunku południowym, z wyłączeniem miejsca gdzie szkoli się windsurferów z Rene-Egli. Grafikę możesz zobaczyć w zakładce "Cała prawda o wietrze na Fuerteventurze" Nagłówek Laguna Sotavento, druga grafika, tuż nad tabelką z rozkładem pływów.

  OdpowiedzUsuń