Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

piątek, 20 grudnia 2013

Mamy pierwszą polską gazetę na Fuerteventurze!

„Waka- wakacje” to tytuł nowej, bezpłatnej, polskiej gazety na Fuerteventurze, którą od tego poniedziałku możecie znaleźć na stojakach w lokalnych supermarketach i kawiarniach. 

Redaktor naczelny, Krzysztof Piątkowski wyjaśnia. Idea stworzenia polskiej gazety kłębiła się już w moje głowie od dawna. Skoro Niemcy, Włosi i Hiszpanie mają swoje lokalne gazetki, czemu my Polacy mielibyśmy nie mieć. W końcu co tydzień na Fuerteventurę przylatuje kilka samolotów z polskimi turystami. 

Pierwszy nakład to 2000 egzemplarzy, dostępnych jedyne na południu wyspy ( Morro Jable i Costa Calma). Docelowo gazeta ma być kolportowana na całej Fuerteventurze. Redakcję miesięcznika tworzą trzy osoby: pomysłodawca i redaktor naczelny Krzysztof Piątkowski, marketingowiec Dariusz Wieczorek oraz redaktorka Agata Klukowska. 

Całkowity dochód gazety ma pochodzić od reklamodawców.

W najnowszym numerze przeczytacie o historii wyspy i tutejszych tradycjach bożonarodzeniowych, zapoznacie się z podstawowym słownictwem hiszpańskim i poznacie mniej lub bardziej interesujące relacje osób, które już odwiedziły Fuertę. Osobiście brakuje mi newsów i ciekawostek o wyspie, które tak chętnie zamieszczam na swoim blogu! Trzymam kciuki za redakcję, a was zapraszam do lektury! Oficjalna strona Waka Waka, na razie tylko na Facebooku: Tutaj

1 komentarz:

  1. Cześć ... jesteśmy na Fuerteventura do 16 grudnia. Zapraszamy na szkolenia kitesurfingu 501 456 089 mail rezerwacje@scandal.pl
    Pozdrawiam Maciek
    Szkoła Scandal

    OdpowiedzUsuń