Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

piątek, 29 listopada 2013

Zamknięte plaże, przyjechało Hollywood!

Jak już pisałam wam kilka tygodni temu, światowej sławy reżyser Ridley Scott, wybrał Fuerteventurę na miejsce akcji swojego kolejnego dzieła „Exodus”. Film opowiada o ucieczce Izraelitów z Egiptu przez pustynię. Plaże Fuerteventury świetnie imitują owe krajobrazy.

Prace nad filmem ruszyły pełną parą, na ulicach można zobaczyć ciężarówki załadowane dziwnymi postaciami (patrz wyżej) z kolei turystów czekają drobne ograniczenia. Zdjęcia robione są na różnych plażach, te z kolei muszą być na czas produkcji zamknięte dla ogółu. Nie martwcie się jednak! Ulubione cześci  wybrzeża turystów tj. Sotavento czy Flag Beach nie będą w ogóle zamykane. (Mała aktualizacja: Sotavento jest zamknięte od 9.12 do 12.12) Może nie udać się wam za to dojechać do El Cofete, czy wejść na wydmy przy Corralejo bo tam akurat będzie urzędować ekipa Scott'a.

Nagrania potrwają jeszcze przez cały grudzień...

2 komentarze:

  1. Hej! Dzięki za super blog �� a mam pytanie czy idzie spotkać aktorów gdzieś? Pozdrawiam Krzysiek

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej,

    Oficjalnie nie bardzo... wszędzie tam gdzie akurat kręcą jest Guardia CIvil i teren jest obstawiony bramkami, drogą się w żaden sposób na obszar produkcji nie przejedzie ale można wejść na jedną z gór i stamtąd wszystko obserwować. Z moim obiektywem 75-300 zrobiłam całkiem niezłe zdjęcia:) VIP ekipa lata helikopterem, który jak kręcili na Sotavento lądował przy hotelu Melia Gorriones, mniej ważnych aktorów i statystów wożą autobusami...ale nawet tych jakoś na plażach ani ulicach nie widać;-/

    OdpowiedzUsuń