Laguna SOtavento

Laguna SOtavento
Sotavento Laguna

poniedziałek, 4 listopada 2013

Samochód za 15 euro

Wynajęcie samochodu na Fuercie wcale nie musi być drogie, trzeba jedynie spełnić kilka warunków. Po pierwsze rezerwujcie auta przez Internet, jeszcze przed przylotem na wyspę. W momencie kiedy odbieracie i odstawicie samochód na lotnisku cena jest o wiele bardziej atrakcyjna. Poza tym wynajęcie auta opłaca się najbardziej przy tygodniowym lub dłuższym  pobycie, natomiast wypożyczenie na jeden dzień cenowo wygląda niemal tak samo jak wynajem na 3 dni. Zwróćcie również uwagę na ubezpieczenie i ograniczenia dotyczące przejechanych kilometrów ( Gold Car nie zawsze wyjdzie najtaniej).

Ubezpieczenie all inclusive ( czyli np. wlejecie diesel zamiast benzyny lub zgubicie kluczyki) to dodatkowy koszt około 3 euro za dzień. Podstawowe ubezpieczenie ( bez dodatkowych opłat) obejmuje jednak OC ( kiedy np. ktoś was zarysuje), sami musicie zrobić kalkulację co wam się bardziej opłaca. Przykładową porównywarkę cen znajdziecie tutaj:
http://www.ealquilerdecoches.es/
( należy wpisać: Pais: Espana- Canarias, Ciudad: Fuerteventura, Lugar: Aeropuerto)

Warto też zerknąć na stronę Plus Car, lokalnej wypożyczalni, której wyszukiwarki nie biorą pod uwagę: http://www.autospluscar.com/

Aha i w żadnym wypadku nie wypożyczajcie samochodu w hotelu ( prowizja hotelu jest naprawdę wysoka) jeżeli postanowicie spontanicznie wybrać się na wycieczkę autem, wybierzcie wypożyczalnię w mieście.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz